2012. június 11., hétfő


John Connolly – Arctalan démonok

Hátborzongató.
Ez az egyetlen szó, ami, mint üres fegyvertár esetén a fegyver kattog a könyvvel kapcsolatban.
Olvastam már ezt-azt… valódi sorozatgyilkosok valódi tetteinek, és elképzelt emberi szörnyetegek szörnyűséges cselekedeteinek történetét. Connolly regénye mégis megrázott.
Azt hittem, ilyen már nincs.
Ha végighallgatom, hogyan beszél egy amerikai sorozatgyilkos sztoikus nyugalommal arról, hogyan fojtott meg gyerekeket, látok képeket felboncolt hullákról… azt hittem, belefásultam a témába.
Tévedtem.
Megrázó, hátborzongató, gyomorforgató… mégis… eredeti, precíz, lebilincselő.
Ez John Connolly Arctalan démonok c. könyve.


Charlie „Bird” Parker, New York-i exnyomozónak egy napon brutálisan meggyilkolják a feleségét és a kislányát. A gyilkos kegyetlen, egyben különös módszerrel dolgozik: miután végzett áldozataival lenyúzza azok arcát. Parker elvakult hajszába kezd, hogy felkutassa családja gyilkosát. Közben magánnyomozóként egy eltűnt lány felkutatására indul. A tettes minden jel szerint sorozatgyilkos. A rejtélyes eset szálai elvezetnek a maffiához, és nem tudhatjuk, vajon mi lesz a következő meghökkentő részlet, milyen idegszálakat borzoló, újabb véres esemény következik. Parker maga is többször gyanúba keveredik, míg végül egy elragadó kriminálpszichológusnő segítségével fény derül a rejtélyre


Charles Parker 34 éves, volt rendőrőr.
Volt férj és édesapa.
Egy szörnyűségekkel teli estén elveszti a feleségét, 9 éves lányát. Egy „Utazó Ember” különös kegyetlenséggel megkínozza, majd megöli őket.
Charlie kilép a rendőrség kötelékéből, és saját maga ered a gyilkos nyomába, miközben a maffia rosszfiúi is lépten-nyomon halottakat hagynak maguk mögött a városban, nem is beszélve egy eltűntnek hitt lányról, akinek megkeresése is a detektívre vár.

Talán a légszívfájdítóbb dolog a könyvben a családi szál.
Charlie visszaemlékezései…
Hogyan ismerte meg Susan-t? Hogyan várták első gyermeküket? Hogyan babusgatta a kicsit, miközben már a háta is megfájdult a járkálástól, mert a baba nem akart elaludni…?
És hogyan kezdett széthullania a házasságuk, míg egy már-már szokványosnak mondható veszekedés után Charlie elviharzott otthonról, s mikor órákkal később hazaért, a levegőben terjengő vér édeskés-fémes illata fogadta.
Parker harcol a lelkiismeretével, s a gyilkos rejtélyes telefonhívásai, valamint kegyetlen ajándéka csak még inkább felszítják a dühét, önmaga és a tettes iránt.
Hosszú, halottakkal, rituális gyilkosságokkal teli hajsza kezdődik, amibe bekapcsolódik – az általam nagyon kedvelt – a Louis–Angel páros is, valamint egy kriminálpszichológus, Rachel Wolfe.
Amikor Bird már elhitte, hogy nem talál rá újra a szerelem, Rachel bebizonyítja, hogy tévedett.
A nő Charlie életének részévé válik. A gyöngéd érzelmek kölcsönösek, mégis, mindketten tojástáncot lejtenek, hiszem a férfi sebzett lelke számtalan meglepetést tartogat, valamint Rachel – érthető módon –  nehezen viseli, hogy a számára oly vonzó férfi gondolkodás nélkül, hidegvérrel képes gyilkolni.
Charlie lelke megsínyli ugyan, mégis elkerülhetetlen egy-egy újabb gyilkosság – a jó ügy érdekében.
Kapcsolatuk – mondhatni – zátonyra fut; bár mindketten vonzódnak a másikhoz, a férfi életvitele és ügyei túl komplikáltak a nő számára.

A rendőrség, a bizonyítékok alapján letartóztatni készül egy férfit, ám a gyanúsítottat holtan találják a mocsárban, egy lékkel a koponyáján. Az ügy lezárása érdekében, sokan azt híresztelik, hogy a maffia bosszúja érte el az „Utazó Embert”, ám a történet tartogat még váratlan fordulatokat.


Hátborzongató gyilkosságok, csípős humor, Stephen King-i fondorlatosság, démoni lélekkel megáldott gyilkosok és egy mindenre elszánt nyomozó.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...